29 Nisan 2017 Cumartesi

Erasmus+ Let The Science Discover Us Projesi Öğretmen ve Öğrencileri Mustafa Kemal Üniversitesi´nde

ERASMUS+ LTSDU PROJESİ BİLİM GEZİSİ
Necmi Asfuroğlu Anadolu Lisesi, Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Mustafa Kemal Üniversitesi arasında imzalanan Sosyal ve Bilimsel İşbirliği protokolü kapsamında Erasmus+ Let The Science Discover Us projemizin Bilim Gezisi 24-25-26 Nisan 2017 tarihlerinde Mustafa Kemal Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Biyoloji, Kimya ve Fizik Bölümlerinde yapıldı. 30 öğrenci ve 5 öğretmenden oluşan 3 ayrı grupla gerçekleşen ziyaret sayesinde Üniversite-Lise kurumları arasında “Fen Bilimleri ve Yenilikçi yaklaşımlar” konularında bilgi alışverişi yapıldı.
Biyoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Birgül Özcan tarafından” Biyoloji Bölümü”  konulu sunum yapıldı. Biyoloji bölümünden Doç.Dr. Ayşe YAVUZ KOCAMAN, Doç.Dr. Nuray ERGÜN, Yrd. Doç.Dr. Ebru Şebnem YILMAZ , Yrd. Doç.Dr. Hasan YILDIZ, Yrd.Doç.Dr. Hayri BABA, Yrd.Doç.Dr. Yelda GÜZEL, Araş. Gör. Faruk KARAHAN, Uzman Hüseyin DOĞRU; Kimya bölümünden Yrd. Doç. Dr. Zeki AYDIN ve Fizik bölümünden Prof.Dr. İsmail Hakkı KARAHAN, Yrd.Doç.Dr. Ersin YÜCEL, Arş.Gör. Ali TOZAR laboratuvar çalışmaları hakkında öğrencilerimize bilgi verdi.
Erasmus Let The Science Discover Us Projesi LTSDU Bilim Fuarında görevli öğrencilerin katıldığı bu bilimsel etkinlik sayesinde, öğrencilerimiz 16-17 Mayıs 2017 tarihinde gerçekleşecek olan LTSDU Bilim Fuarı için yeni fikirler kazanmışlardır. Bu etkinlikte okulumuz öğretmenlerinden Bilişim Teknolojileri öğretmeni/Let The Science Discover Us Proje Koordinatörü Mustafa AKINCI, İngilizce öğretmeni Mehmet SUSAM, Fizik öğretmenleri Rasim GÜLÜM, Uğur ZAN, Suat ÖZEN; Kimya öğretmenleri Mehmet UYGUN, Necdet PAYASLI, Sedat CABİROĞLU, Mehmet UÇUCU; Biyoloji öğretmenleri Sabriye GÜNER, Sibel SÖNMEZ ve Müdür Yardımcısı Mehmet HOROZ katılmıştır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder