16 Haziran 2017 Cuma

Öğrencilerimizin Erasmus+ LTSDU Projesi Yaygınlaştırma Çalışmaları


Ayet Asfuroğlu
Arkadaşım Cansu ile birlikte projemizi yaygınlaştırmak  için yola çıktığımızda çok mutluyduk çünkü bizim yaşadığımız heyecanı başka öğrencilerin de yaşayabilmesi adına güzel bir işti. Defne ve Antakya’daki bazı ortaokul ve liseleri ziyaret ettik. Hedeflerimiz, kazanımlarımız ve Çek Cumhuriyeti’nde edindiğimiz deneyimler hakkında konuşurken bizi çok samimi bir şekilde ağırladılar ve bizimle heyecanımızı paylaştılar.  Ortaokul öğrencilerine Erasmusu anlatıp sohbet ederken çok eğlendik.
Özellikle Defne Belediye Başkanı  Dr. İbrahim Yaman’ı ziyarete gittiğimizde verdikleri destek bizi çok mutlu etti.
Muhsin Akdoğan
Merhaba ben Muhsin Akdoğan. Necmi Asfuroğlu Anadolu Lisesi 12. Sınıf öğrencisiyim. 8-14 mayıs tarihleri arasında Erasmus+ projesi kapsamında Çek Cumhuriyeti´ne gerçekleştirdiğimiz ziyaretimizle ilgili sürdürdüğümüz ve  projemizi il genelinde tanıtma ve yaygınlaştırma çalışmaları hakkında bilgi vermek istiyorum.Çevremdeki çeşitli ortaokulları ve liseleri gezdim.Gezdiğim okullarda öğrencilere gezi hakkında izlenimlerimi aktararak proje hakkında bilgiler verdim.Öğrencilerin büyük bir merak ve yoğun bir ilgi ile karşılaştım. Bununla birlikte Defne Belediyesi´ne gerçekleştirdiğimiz ziyaretle birlikte projemizin yaygınlaştırılması için Defne Belediyesi Başkanından desteklerini talep ettik.Gösterdiği ilgi ve destekten dolayı Defne Belediyesi Başkanı Sn.  İbrahim Yaman´a teşekkür ediyorum.

Emir Berkay Çetintürk
Çek Cumhuriyeti’nden geldiğimizde öğretmenlerimiz şehrimizdeki okulları gezerek, onlara edindiğimiz tecrübeler ve projelerimizden bahsedip bilgilendirmemizi istedi.
Projemiz hakkında sunumlar hazırladım, gittiğim okullarda herkes çok ilgiliydi. Okullarının da bu projelerde yer almak istediğini fakat dil konusunda eksikliklerini gidermeye çalıştıklarından söz ettiler. Onlara elimde geldiğince yardımcı oldum, öğretmenlerimizden de destek almalarını tavsiye ettim.

Başak Ahrezoğulları
Projemizi tanıtmaya gittiğimde çok güzel tepkiler aldım. Projeyi anlattığım öğretmenler beni ilgiyle dinledi ve sorular sordu.Gerçekten beklediğimden çok daha güzel tepkiler aldım ve bu beni çok mutlu etti. Bazı okullar böyle bir projeyi kendi okullarında da yapmak istediklerini,projenin hem yabancı dil öğrenmek hem de yabancı ülkeleri gezmek için çok iyi bir fırsat olduğunu söyledi.Böyle bir projede bulunduğumuz için tebrik ettiler ve başarılar dilediler.


Mami Burgaç
  Erasmus’un ruhu adına yaptığım en iyi işlerden biri diyebilirim.
  Yaygınlaştırmak !
  Bizzat içinde bulunduğum projeyi ve deneyimlerimi öğretmenler ve öğrenci arkadaşlarımla paylaştım.Neden önemli olduğunu,kişilerle neler kattığını,neler yapılabileceğini,Erasmus’un paylaşmak olduğunu anlatarak kafalarındaki soru işaretlerini silmeye çalıştım. Gördüğüm ilgi ise eşsizdi.Umarım ileride yapılabilecek projelere katkım olur.
Cansu Aşkar
Biz Necmi Asfuroğlu Anadolu Lisesi olarak Erasmus’u yaygınlaştırma projesi başlattık.Bu projeyle amacımız öncelikle şehrimizde bu projeyi daha çok okulun yapmasını sağlamak ve okulları teşvik etmek.Bu sayede öncelikle şehrimizde sonra ülkemizde bu projenin yaygınlaşmasını sağlayarak ülkemiz adına güzel şeyler olacağına inanıyoruz.Yaptığımız bu yaygınlaştırma projesi sonunda çok güzel dönütler aldık.Biz yaygınlaştırma projemize tüm hızımızla devam ediyoruz ve devam edeceğiz.

                                                        Defne Sahillioğlu      
Erasmusu şehrimizde yaygınlaştırmak istiyoruz. Bunun için Erasmustaki arkadaşlarım ve ben okul okul gezip Erasmus hakkında bilgi verdik. Broşürler dağıtıp, fotoğraflarımızı gösterdik. Gidebildiğimiz bütün okullara gittik. Genellikle o okuldaki Erasmusla ilgilenen öğretmenlerle, idarecilerle  ve diğer ders öğretmenleriyle görüştük. Çok  iyi dönütler aldık.
Erasmusla ilgilenen öğretmenlerimizin telefon numaralarını isteyip görüşeceklerini söylediler. Bunu yaygınlaştırmak içinde elinden geleni yapacaklarını da eklediler. Bizlere onları bilgilendirdiğimiz için teşekkür ettiler.

Nil Değirmenci
Merhaba, ben Nil Değirmenci. Projemizi tanıtmaya bazı okullara gittim ve onları Erasmus+ ve aynı zamanda projemiz hakkında bilgilendirdim. Gerçekten ilgili bir şekilde beni dinlediler ve merak ettikleri şeyler hakkında sorular sordular. Aynı zamanda kendi okullarında da bu şekilde bir proje yapmak istediklerini söyleyip bunun hakkında da bilgi aldılar. Bu kadar ilgili ve meraklı olup beni iyi bir şekilde karşılamaları beni çok sevindirdi. Aynı zamanda böyle bir projede olduğumuz için tebrik ettiler.
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder